2017-2018 სასწავლო წლის წარჩინებული სკოლადამთავრებულებისთვის განკუთვნილი მედლების გადაცემის ზუსტი თარიღი კვლავ უცნობია.
როგორც etaloni.ge-ს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში განუცხადეს, ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ ოქროსა და ვერცხლის მედლები 14 მარტს უნდა ჩააბაროს, რის შემდეგაც მედლები შესამოწმებლად ექსპერტიზაზე გადაიგზავნება და მხოლოდ მათი პასუხიდან გამომდინარე განისაზღვრება კონკრეტული ვადა, როდის დაიწყება მედლების დარიგება.
„მედლების ხელშეკრულების გადმოცემის ვადად განსაზღვრულია 14 მარტი, ანუ არაუგვიანეს ამ თარიღისა ორგანიზაციამ უნდა მოგვაწოდოს მედლები. შემდგომ მედლები გაივლიან ექსპერტიზას და თუ ყველაფერი კარგად იქნება და ეს მედლები ექსპერტიზის საფუძველზე ჩავიბარეთ, შემდგომ უკვე ძალიან მალე დაიწყება მედლებისა და სერტიფიკატების დარიგება“, - განგვიცხადეს სამინისტროში.
შეგახსენებთ, რომ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტომ 2 640 ოქროსა და 1 062 ვერცხლის მედლისა და  მედლების ჩასადები ყუთების შესაძენად, ტენდერი 2018 დეკემბრის თვეში გამოაცხადა.
იხილეთ ასევე:  2017-2018 სასწავლო წლის მედალოსანთა სია და სიაში შესული ცვლილებები.