''ეტალონი'' მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს ატარებს - დღეს ''ბოლნისის ეტალონი მოსწავლე'' გამოვლინდება.
სოციალურ-საგანმანათლებლო პროექტ "ეტალონის" შემოქმედებითი გუნდი, წამყვანთან, გოჩა ტყეშელაშვილთან ერთად დღეს ბოლნისს სტუმრობს.
ამ წუთებში, ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი ბოლნისის ძიუდოს დარბაზში მიმდინარეობს.
ინტელექტ-შეჯიბრში ბოლნისის სკოლებიდან გამორჩეული ახალგაზრდები მონაწილეობენ.
ღონისძიებას ბოლნისის გამგებელი დავით შერაზადიშვილი, რესურსცენტრის უფროსი ია სვანიძე, გამგეობის კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსი კობა ჟღენტი, ქვემო ქართლის სახემწიფო რწმუნებულ-გუბერნატორის მოადგილე ნუგზარ სალია, სკოლის წარმომადგენლები, დირექტორები, პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
''ეტალონს'' ასევე, დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლები ესწრებიან. ისინი მოსწავლეებს აკადემიაში არსებული საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ აწვდიან ინფორმაციას.
დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს ''ბოლნისის ეტალონი მოსწავლის" ტიტული მიენიჭება და ის გაზაფხულზე, ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.