''ეტალონი'' მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს ატარებს - დღეს ''კასპის ეტალონი მოსწავლე'' გამოვლინდება.
სოციალურ-საგანმანათლებლო პროექტ "ეტალონის" შემოქმედებითი გუნდი, წამყვანთან, გოჩა ტყეშელაშვილთან ერთად დღეს კასპს სტუმრობს.
ამ წუთებში, ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი კასპის N2 სკოლაში მიმდინარეობს.
ინტელექტ-შეჯიბრში კასპის სკოლებიდან გამორჩეული ახალგაზრდები მონაწილეობენ.
ღონისძიებას კასპის გამგებელი გოჩა გოჩიტაშვილი, საკრებულოს თავმჯდომარე მანუჩარ მერებაშვილი, გამგეობის კულტურის, განათლების, სპორტის, ძეგლთა დაცვისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსი თეა ხორბალაძე, კასპის N2 სკოლის დირექტორი ოლია მახარაძე, რესურსცენტრის წარმომადგენელი ლია რეხვიაშვილი, სკოლის წარმომადგენლები, დირექტორები, პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
''ეტალონს'' ასევე, დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლები ესწრებიან, რომლებიც საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამებზე მიღებასთან დაკავშირებით, ყოველწლიურად სტუმრობენ საქართველოს რეგიონებს და ხვდებიან ადგილობრივ აბიტურიენტებს.
დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს ''კასპის ეტალონი მოსწავლის" ტიტული მიენიჭება და ის გაზაფხულზე, ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.