„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, ამჯერად, „აბაშის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით აბაშის კულტურის სახლში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას აბაშის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე მამუკა კვიტაიშვილი, აბაშის მერიის განათლების, კულტურის, სპორტის, ძეგლთა დაცვისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის წარმომადგენელი მანანა ჯღარკავა, საგანმანათლებლო რესურსცენტის უფროსი მერაბ მიგინეიშვილი, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის აბაშის ეტალონ მოსწავლეს“, მარინა კუპრავას გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ აბაშის N1 საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
აბაშის გამორჩეულ ახალგაზრდობას მრავალრიცხოვანი გულშემატკივარი ამხნევებს. საუკეთესო შედეგების მქონე 9 მოსწავლეს კი მუნიციპალიტეტის მერის, ლევან მაკალათიასგან სიმბოლური საჩუქრები, წიგნები გადაეცემათ.
ღონისძიებას მუსიკალურად აფორმებენ: გოგონათა კვინტეტი - პოპური კინოფილმიდან „ვერის უბნის მელოდიები“, მერაბ ჭანტურია - „ცოტა კიდევ მოითმინე გულო“ და საბა ჯანელიძე - „მუხამბაზი თბილისს.“
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „აბაშის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.