მასწავლებლებს eSchool-ის ბაზაში დოკუმენტების ატვირთვა 15 ივნისის ჩათვლით შეუძლიათ. პედაგოგთა ნაწილი ამ ვადის გახანგრძლივებას ითხოვს. ისინი იმ მიზეზებზე საუბრობენ, რის გამოც შეიძლება, 15 ივნისამდე ვერ მოესწროს დოკუმენტების eSchool-ის ბაზაში ატვირთვა:
„თუ შესაძლებელია, გააგრძელეთ eSchool-ის ბაზაში მასალების ატვირთვის ვადა. ამჟამად 15 ივნისამდე გვაქვს დრო. მე-11 კლასის კატ-ის გამოცდების გამო სკოლაში 1 კვირა ინტერნით ვერ ვისარგებლებთ. ამიტომ რეალურად ვადა 8 ივნისამდე გვაქვს. სკოლის საჭიროებების კვლევას 15 ივნისამდე ვერ დავასრულებ, ასე იქნება სხვებთანაც. ძალიან კარგი მასალები მაქვს და მენანება, რომ წელს არ ავტვირთო ისქულში. თუ ვადის გაგრძელება პრობლემებს არ ქმნის, იქნებ დაგვეხმაროთ და 25 ივნისამდე განსაზღვროთ ატვირთვის დრო თუ არადა უნდა ვიჩქაროთ ან სამომავლოდ გადავდოთ,“ - აღნიშნავს ერთ-ერთი პედაგოგი.
შესაძლებელია თუ არა, რომ eSchool-ის ბაზაში დოკუმენტების ატვირთვის ვადა შეიცვალოს? ამ კითხვით Etaloni.ge მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრს დაუკავშირდა. როგორც მათ აღნიშნეს, იციან მასწავლებელთა ამ თხოვნის შესახებ, თუმცა ვადის გახანგრძლივება არ იგეგმება:
„გასაგებია, რომ სკოლის გამოსაშვები გამოცდებია 12 ივნისიდან 15-ის ჩათვლით, თუმცა eSchool-ის ბაზაში დოკუმენტების ატვირთვის ვადის გახანგრძლივება არ იგეგმება,“ - აცხადებენ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში.
შეგახსენებთ, რომ გასულ წელს eSchool-ის ბაზაში დოკუმენტების ატვირთვის ვადა ორჯერ შეიცვალა. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის გადაწყვეტილებით, თავიდან მასწავლებლებს eSchool-ში დოკუმენტების ატვირთვის ვადა 25 ივნისის ჩათვლით გაუხანგრძლივდათ შემდეგ კი - 30 ივნისის ჩათვლით.