ელიტური სკოლა „გორდასა“ და საერო სკოლა „ფარნავაზის“ მოსწავლეები, კულტურულ-საგანმანათლებლო ტურით, პარიზსა და ბრიუსელში მიემგზავრებიან
ბათუმის ელიტური სკოლა „გორდა“ მოსწავლეებს მსოფლიო დონის, ხარისხიან განათლებას აძლევს. მოსწავლეები სხვადასხვა მასშტაბურ პროექტში არიან ჩართულნი.
ამჯერად, 4-11 თებერვალს მოსწავლეები, სკოლის დირექციასთან, მშობლებთან და მასწავლებლებთან ერთად, სკოლა „ფარნავაზის“ თანამონაწილეობით, კულტურულ-საგანმანათლებლო ტურით, პარიზსა და ბრიუსელში მიემგზავრებიან.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, პროექტის ფარგლებში მოსწავლეები პარიზში მდებარე მუზეუმებს, იუნესკოსა და ევროპარლამენტის სათაო ოფისებს ეწვევიან. ასევე პროექტის ფასილიტატორების დავალებებს შეასრულებენ, რომელთაც წარადგენენ სასკოლო საზოგადოების წინაშე.
„აღნიშნული პროექტი სკოლისგარე აქტივობაა, რომელიც ეფუძნება პროექტული სწავლებისა და არაფორმალური განათლების პრინციპებს. პროექტი ხორციელდება საერთაშორისო და ადგილობრივი კონსულტანტების მხარდაჭერით“, -აღნიშნავენ სკოლაში.