ონის მუნიციპალიტეტის, სოფელ პიპილეთის საჯარო სკოლაში სწავლა-სწავლების პროცესი აქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობს და მიუხედავად იმისა, პანდემიამ საგანმანათლებლო სისტმა არაერთი გამოწვევის წინაშე დააყენა, პიპილეთის საჯარო სკოლის პროფესიონალი პედაგოგიური საზოგადოებისა და ადმინისტრაციის ძალისხმევით, მოსწავლეებმა შეძლეს, მიეღოთ საფუძვლიანი განათლება.
აქვე შეუძლებელია, არ აღინიშნოს, რომ გარდა ფორმალური განათლებისა, ადგილობრივი მოსწავლეები ინტერესით ერთვებიან მნიშვნელოვან, შემეცნებით თუ საგანმანათლებლო პროექტებში და ცხოვრების ჯანსაღი წესის პროპაგანდასაც დიდ მნიშვნელოვბას ანიჭებენ.
23 მაისს, პიპილეთის საჯარო სკოლაში, დაწყებითი კლასების მოსწავლეების მონაწილეობით, ჩატარდა სპორტული ღონისძიება „მხიარული სტარტები“, რომელიც მოიცავდა კომპლექსური დავალების შემაჯამებელ აქტივობას. ღონისძიებას ესწრებოდნენ სკოლის დირექცია, მასწავლებლები და მშობლები.
სასკოლო სპორტულმა აქტივობამ დამსწრე საზოგადოებაში დიდი მოწონება დაიმსახურა.