მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ დიდი ჭყონის N1 საჯარო სკოლა კურსდამთავრებულ გიორგი გოდერძიშვილს სიამაყით გვაცნობს.
მან ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი დაამთავრა. შემდეგ მაგისტრატურაზე სწავლა ჩეხეთის რესპუბლიკის ქალაქ პრაღის სიცოცხლის და მეცნიერებათა უნივერსიტეტში გააგრძელა. დღესდღეობით კი, იმავე უნივერსიტეტში სადოქტორო პროგრამაზე - ნუტრიოლოგია და საკვები, სწავლობს.
მისი სადოქტორო ნაშრომის თემაა: მოლეკულური ბიომარკერების შესწავლა ტიპი 2 შაქრიანი დიაბეტის ეთიოპათოგენეზში, ბიოლოგიურ მატრიცებში მეტაბოლური მიდგომებით.
პარალელურად, გიორგი გოდერძიშვილი გენეტიკური ბიომეცნიერების კომპანიაში, ბიოქიმიკოსის პოზიციაზე მუშაობს.
აღსანიშნავია, რომ მან მაგისტრის წითელი დიპლომი აიღო და ასევე, 2021-2022 წლებში უცხოენოვან სტუდენტებს შორის, იმავე ფაკულტეტის, სასტიპენდიანტებს შორის ყველაზე მაღალი სარეიტინგო ქულა ჰქონდა.
„მუშაობა მომიწევს ჩარლზის უნივერსიტეტის სამედიცინო ფაქულტეტისა და ბრისტოლის უნივერსიტეტის ბიოქიმიის კვლევით ჯგუფში, საკვლევი მასალაც მოწოდებული იქნება ბრისტოლის უნივერსიტეტიდან“,- აღნიშნავს სკოლის წარმატებული კურსდამთავრებული.