ქუთაისის ქართულ-ამერიკული სკოლა „პროგრესის“ მოსწავლეებით დაკომპლექტებულმა გუნდმა Progress Squad ადამიანური რესურსების მართვის თემაზე გამართულ პროექტში გაიმარჯვა
გუნდი სკოლის სამივე ფილიალის მოსწავლეებისგან შედგებოდა, მათ შორის ქუთაისის ფილიალის 6 მოსწავლისგან.
მოსწავლეები, ადამიანური რესურსების მართვის თემაზე, ინოვაციების ბანაკის 2-დღიან ონლაინ ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ. გუნდის კოორდინატორი სკოლის ბიზნეს პროგრამების მენეჯერი ნანა კუპრეიშვილი იყო.
გამარჯვებული გუნდს სიმბოლური საჩუქრები გადაეცა, ხოლო სკოლა მადლობის სიგელით დაჯილდოვდა.
„გუნდმა Progress Squad ჯუნიორ ეჩივმენტი საქართველოს პროექტში გაიმარჯვა.
პროექტში მონაწილეობას იღებდნენ მოსწავლეები „პროგრესის“ სამივე ფილიალიდან. მათ შორის ქუთაისის სკოლას წარმოადგენდნენ:
• მარიამ ლომთაძე;
• ნიკოლი ქარჩხაძე;
• ქრისტინე ბერეკაშვილი;
• ნინი გოცაძე;
• ქეთი სირბილაძე;
• ნინი გრიგოლაშვილი.
ჯუნიორ ეჩივმენტი საქართველოს მიერ, აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID/Georgia) პროექტის „სამეწარმეო განათლების მხარდაჭერა ევროპასა და ევრაზიაში“ ფარგლებში და HR hub-თან თანამშრომლობით, გაიმართა ინოვაციების ბანაკის 2 დღიანი ონლაინ ღონისძიება ადამიანური რესურსების მართვის თემაზე.
ღონისძიებაში მონაწილეობდა საქართველოს 11 სხვადასხვა საჯარო და კერძო სკოლის 110 მოსწავლე და 11 სტუდენტი სამი სხვადასხვა უნივერსიტეტიდან.
ღონისძიების დასკვნით ნაწილში თითოეულმა გუნდმა წარმოადგინა ბიზნეს გეგმის კონცეფცია და პრეზენტაცია ჟიურის წინაშე“,- წერს სკოლა.