''მიხარია, რომ ''ეტალონი'' სწორედ ის პროექტია, რომელიც ყველასთვის თანაბარი შესაძლებლობების შექმნისთვისაა მიმართული'' - ალექსანდრე ჯეჯელავა
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ბაქსვუდის საზაფხულო სკოლაში პროექტ ''ეტალონის'' შესახებ გააკეთა კომენტარი და აღნიშნა, რომ მცირეკონტიგენტიანი სკოლების ხელშეწყობა განათლების სამინისტროსთვის მთავარი პრიორიტეტია.
''მიხარია, რომ ''ეტალონი'' სწორედ ის პროექტია, რომელიც ყველასთვის თანაბარი შესაძლებლობების შექმნისთვისაა მიმართული'' - აღნიშნა ალექსანდრე ჯეჯელავამ.
„მე მინდა გითხრათ, რომ ''ეტალონის'' გამარჯვებულის ვინაობა თანხვედრაშია იმასთან, რაც დღეს აქ ხდება, ანუ მცირეკონტიგენტიანი სკოლების ხელშეწყობა. მე მჯერა, რომ მცირეკონტიგენტიანი სკოლის მოსწავლეებში არის ყველაზე მაღალი პოტენციალი.
მე კომაროვის სკოლაში ვსწავლობდი. მერვე კლასში რომ გადავედი, კლასელები სხვადასხვა რაიონიდან მყავდა და ისინი ყველაზე მაგარი, ყველაზე მოტივირებული მოსწავლეები იყვნენ. ყველაფერში ყველაზე კარგები იყვნენ და მე ეს ემოცია დღემდე მომყვება. სოფლის სკოლებში  სწავლობენ და სოფლებში ცხოვრობენ ისეთი მაგარი ბავშვები, რომლებსაც შეუძლიათ არა მარტო საქართველოში, არამედ მსოფლიო მასშტაბით წარმატებების მიღწევა.
''ეტალონი'' მიმართულია ყველასთვის თანაბარი შესაძლებლობების შექმნისთვის. ძალიან მიხარია, რომ ლაილაშის სკოლის მოსწავლემ გაიმარჯვა. ქალაქის სკოლებს არაფერს ვუწუნებ. თუმცა მათ ისედაც აქვთ შედარებით მდიდარი შესაძლებლობები“ - განაცხადა ალექსანდრე ჯეჯელავამ.
შეგახსენებთ, რომ ''ეტალონის'' ფინალი 24 ივნისს, ბათუმის საზაფხულო თეატრში გაიმართა და 83 ფინალისტს შორის პირველობა ცაგერის, ლაილაშის სკოლის მოსწავლემ, ვახტანგ ჩაჩხიანმა მოიპოვა.