წყალტუბოს N4 საჯარო სკოლაში დედამიწის დღესთან დაკავშირებით გეოგრაფიის პედაგოგმა მეგი ბიბზიბაძემ შემეცნებითი ხასიათის ღონისძიება ჩაატარა, რომელშიც სხვადასხვა კლასის მოსწავლეები მონაწილეობდნენ.
მოსწავლეებმა დამსწრე საზოგადოებას გააცნეს ის საფრთხეები, რომელიც მოსალოდნელია დედამიწაზე, თუ მეტი ყურადღებითა და მზრუნველობით არ მოვეკიდებით სხვადასხვა ხასიათის პრობლემებს. ღონისძიება ფილმით „გადავარჩინოთ პლანეტა“ დასრულდა.
მრავალფეროვანი აქტივობებით იყო დატვირთული ინგლისურის გაკვეთილი მე-7 კლასში (პედაგოგი: იულია კუხალაშვილი), სადაც მოსწავლეებმა დედამიწის დღესთან დაკავშირებით, მოამზადეს ნახატები, პოსტერები, ნახეს ანიმაციური ფილმი და იმუშავეს გაზეთზე.
„დღის ბოლოს სკოლის მოსწავლეებმა ყველა ის ნატვრა თუ სურვილი, რომელიც დილიდან გროვდებოდა ფერად ბარათებზე, საჰაერო ბურთებზე დაამაგრეს, ზეცაში აუშვეს და მუსიკის ფონზე დედამიწაზე მშვიდობას უმღერეს. სკოლის დირექტორი მადლობას უხდის  იდეის ავტორს, ციცინო დადუნაშვილს და ყველა მოსწავლეს“ - აღნიშნა სკოლის წარმომადგენელმა.