Izrune.ge-მ მთელი საქართველო გულდაგულ შემოიარა და მისი მრავალფეროვნებით გამდიდრებულმა თითოეულ სკოლაში შეაღო მზრუნველობის კარი... და ახლა ბოლნისის მუნიციპალიტეტში, აკაურთის საჯარო სკოლაში Izrune.ge-ს დიდი ოჯახის პატარა წევრები ჰყავს, რომლებზეც პედაგოგი ქეთევან ლიქოკელი განსაკუთრებულად ზრუნავს.
<span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="">არაქართულენოვან და მცირეკონტიგენტიან სკოლაში ქართული, როგორც მეორე ენა ისწავლება და საგანს ბავშვების საყვარელი ქეთევან მასწავლებელი უძღვება.
<span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="">მისი შეფასებით, პორტალში ჩართულობას სკოლისთვის სასიცოცხლო მნიშვნელობა აქვს და ყოველი ხუთშაბათი მოსწავლეებისთვის დღესასწაულად იქცა:
445.jpg<span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="">
„ვერ წარმოიდგენთ ისე დიდია მოსწავლეთა დაინტერესება Izrune.ge-ს მიმართ და როგორ სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია ჩვენთვის პორტალში ჩართულობა. გვაქვს ენის ბარიერი და სასკოლო ცხოვრებაში მშობელთა ჩართულობაც დაბალია. მოსწავლეებს მობილურები და ინტერნეტთან წვდომა არ აქვთ, მაგრამ იმდენად დიდია სურვილი, რომ როგორღაც სკოლაში ვახერხებთ ტესტების გავლას. ვაკვირდები, რომ ინოვაციურ საგანმანათლებლო პორტალთან ერთად ახალგაზრდებს სწავლის მოტივაცია აუმაღლდათ, დაიწყეს მზადება ტესტების უკეთ გასავლელად და მშობლებიც ჩართეს ამ პროცესში.“
<span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="">პედაგოგის თქმით, Izrune.ge-ს დიდი დამსახურებაა, რომ მოსწავლეები სახელმწიფო ენით მეტად დაინტერესდნენ და სხვა საგნებშიც გაიუმჯობესეს აკადემიური მოსწრება:
<span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="">„Izrune.ge-სთან ერთად ჩვენი უპირველესი ამოცანა სასკოლო ცხოვრებაში მშობელთა აქტიური ჩართვა და ენის ბარიერის დაძლევაა. მოსწავლეები ბევრს მეცადინეობენ, ძალიან ცდილობენ, რომ იზრუნეს ტესტები წარმატებით გაიარონ და კარგი შედეგები აჩვენონ. მეც მაქსიმალურად ვუდგავარ მათ გვერდით, საკითხების გააზრებასა და სწორ პასუხამდე მისვლაში ვეხმარები. ანალოგიურად იქცევიან დანარჩენი პედაგოგებიც, რომლებიც საკითხის ირგვლივ უფრო ღრმა და ამომწურავ პასუხებს სცემენ ბავშვებს.“
898.jpg<span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="">
<span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="" style="text-align: center;">24 თებერვალი „შვილებზე განსაკუთრებულად ზრუნვის დღეა“ და აკაურთის საჯარო სკოლა Izrune.ge-ს შემაჯამებელი ტესტების გასავლელად გამორჩეულად ემზადება - კომპიუტერულ რესურსებთან წვდომის ბარიერის გამო, კვირა დღეს ქეთევანი სკოლას საგანგებოდ გააღებს და მოსწავლეებსა და მშობლებს <span lang="GEO/KAT" sylfaen","serif";="" mso-ansi-language:"geo="" kat""="" style="text-align: center;">ერთობლივი მუშაობის, განათლებულ, წარმატებულ და ბედნიერ მომავალზე ზრუნვის საშუალებას მისცემს.