თბილისის N36 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა განწყობისა და მოტივაციის ამაღლებას მნიშვნელოვანი ყურადღება ექცევა. სწორედ ამიტომ, სკოლაში, სხვადასხვა შემოქმედებითი სახის აქტივობა და ღონისძიება იმართება.
მათ შორის იყო სკოლის ეკოკლუბის - „დედაბუნების მინიონების“ განხორციელებული კონკურსი „შექმენი შენი ნაძვის ხე“, რომელიც სკოლაში ჩატარდა.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ნაძვის ხე უნდა ყოფილიყო ნებისმიერი ნარჩენისგან, სადაც ბავშვებს უნდა გამოევლინათ შემოქმედებითი უნარები.
სკოლაში გამოიფინა კონკურსის მონაწილე 4 ნაძვის ხე. თითოეულს მიენიჭა ნომერი. გამარჯვებული კი გამოავლინეს I-V კლასების მოსწავლეებმა.
კონკურსში მონაწილეობდნენ: მე-2 კლასი (დამრიგებელი დალი ცქვიტიშვილი), მე-4 კლასი (დამრიგებელი სოფიო ასლამაზიშვილი), მე-5 კლასი (დამრიგებელი ქეთევან მელიქიშვილი), მე-3 კლასი (დამრიგებელი რუსუდან ჯავახაძე), I კლასი (დამრიგებელი ნატალია ყურმაშვილი), I კლასი (დამრიგებელი ნინი დალაქიშვილი), I კლასი (დამრიგებელი ნანი ჯამბაზიშვილი), II კლასი (დამრიგებელი ნონა ღარიბაშვილი).
კონკურსის გამარჯვებული გახდა მე-4 კლასი 547 ხმით. გამარჯვებული ლაიქების მიხედვით გამოვლინდა.
სკოლაში, მე-4 კლასს და დამრიგებელ სოფიო ასლამაზიშვილს, ასევე მშობლებს აქტიურობისთვის მადლობას უხდიან.