ყვარლის N2 საჯარო სკოლის პედაგოგები მოსწავლეებს ილია ჭავჭავაძის ღირებულებებზე ზრდიან.
სკოლაში ილია ჭავჭავაძის ცხოვრებასა და მოღვაწეობას შთამბეჭდავი ღონისძიება მიეძღვნა. ლიტერატურული საღამო, რომელაც ლაიტმოტივად გასდევდა სიტყვები - „მარად და ყველგან საქართველოვ მე ვარ შენთანა!… „ ყვარლის N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა პედაგოგ მზია ბაიდოშვილის ხელმძღვანელობით წამოადგინეს.
როგორც სკოლაში გვეუბნებიან, ღონისძიება მიზნად ისახავდა მოსწავლეებში ცნობიერების ამაღლებას, სასკოლო პროგრამით გათვალისწინებული ნაწარმოებების გარდა, ილიას პუბლიცისტიკის, პირადი ცხოვრების, ნააზრევის, იდეების, ღვაწლის გაცნობასა და შემეცნებას.
მოსწავლეებმა მხატვრული ორატორობით წარმოადგინეს ილიას ლექსები, წარმოთქვეს მისი ბრძნული გამონათქვამები, გააცოცხლეს ოთარაანთ ქვრივისა და გიორგის, არჩილისა და კესოს პერსონაჟები.
ბავშვებმა კიდევ ერთხელ აღნიშნეს, რომ ილიას კი არ უნდა ვკითხულობდეთ, მას უნდა ვსწავლობდეთ, მისგან უნდა ვიღებდეთ მაგალითს.
ღონისძიება მეტად შთამბეჭდავად წარიმართა.