„გავუფრთხილდეთ და მოვუაროთ მწვანე დედამიწას“-გარემოსდაცვითი ინიციატივა მცხეთის წმინდა ათორმეტ მოციქულთა სახელობის მართლმადიდებლურ საშუალო სკოლაში
მცხეთის წმინდა ათორმეტ მოციქულთა სახელობის მართლმადიდებლურ საშუალო სკოლაში „მდგრადი განვითარების მიზნების“, კლუბი აქტიურ საქმიანობას ეწევა.
აღსანიშნავია, რომ კლუბი მნიშვნელოვან ყურადღებას უთმობს ისეთ გარემოსდაცვით ღონისძიებებს, როგორიცაა: ნარჩენების სეპარირება, სუფთა ენერგიის გამოყენება, ნერგების დარგვა და სხვ.
ამჯერად, კლუბის ლიდერმა მოსწავლეებმა დედამიწის დღეს საინტერესო ღონისძიება მიუძღვნეს, გარემოს დაცვითი მიმართულებებიდან მათ აირჩიეს ნერგების დარგვა, დაგეგმეს პროექტი - „გავუფრთხილდეთ და მოვუაროთ მწვანე დედამიწას“.
მოსწავლეები შუაგულის სანერგე მეურნეობაში, ვიზიტის ორგანიზატორ, კლუბის ხელმძღვანელ ქეთევან რაზმაძესთან და მასწავლებლებთან: თეონა ბენდიანაშვილთან, ნატალია შიოლაშვილთან და ნონა ელკანიშვილთან ერთად, მიწვეული სკოლის სტატუსით იმყოფებოდნენ.
მოსწავლეებმა ხალისით განახორციელეს პროექტის მიზანი - „დარგე ხე შუაგულის სანერგეში“.
სკოლა მადლობას უხდის შუაგულის სანერგე მეურნეობის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს  თანამშრომლობისათვის.