„ნუცას ბაგა-ბაღის“ აღმზრდელ-პედაგოგებმა აღსაზრდელებს შთამბეჭდავი საშემოდგომო გაკვეთილი შესთავაზეს, რომელიც პატარებისთვის დაუვიწყარი აღმოჩნდა.
გაკვეთილი, რომელიც „ნუცას ბაგა-ბაღის“ ორივე ფილიალის ყველა ჯგუფში გაიმართა მრავალფეროვანი, დასამახსოვრებელი და შემეცნებითი აქტივობებით იყო დატვირთული.
აღმზრდელებმა აღსაზრდელები მრავალფეროვან განმავითარებელ აქტივობებში ჩართეს, მათ შორის წელიწადის ლამაზ და ბარაქიან სეზონს პატარებმა ნამუშევრები მიუძღვნეს.
ბაღის ადმინისტრაციამ ძალისხმევა არ დაიშურა, რათა პატარებისთვის საშემოდგომო გაკვეთილი განსაკუთრებულად დასამახსოვრებელი ყოფილიყო.
აღსანიშნავია, რომ „ნუცას ბაგა-ბაღში“ თითოეული ბავშვის ემოციურ, სოციალურ, ინტელექტუალურ და ფიზიკურ განვითარებას უდიდესი ყურადღება ექცევა, ამიტომ ბაღის ორივე ფილიალის პატარები ყოველდღიურად სახალისო, შემოქმედებით და განმავითარებელ აქტივობებში არიან ჩართულნი.