11 წლის ბეთანი ტომპსონისთვის თანატოლების დაცინვა იმდენად აუტანელი გახდა, რომ სიცოცხლე თვითმკვლელობით დაასრულა.
გოგონა 3 წლის იყო, როდესაც ტვინის სიმსივნის დიაგნოზი დაუსვეს. რამდენიმე წელი ებრძოდა სიმსივნეს, რომელსაც სხივური თერაპიით მკურნალობდა.
2008 წელს ბეთანიმ საბოლოოდ დაამარცხა დაავადება. მკურნალობის პროცესში მას სახის ნერვი დაუზიანდა, რამაც ღიმილი შეუცვალა.
"ეს და მისი ხვეული თმა გახდა ბულინგის მიზეზი" - უთხრა ბეთანის დედამ, ვენდი ფეჩტიმ CNN-ს.
დედის განცხადებით, თვითმკვლელობის დღეს ბეთანიმ თავის მეგობარს უთხრა, რომ მეტის ატანას აღარ აპირებდა და თავს მოიკლავდა. მოგვიანებით მეგობრის მამამ ბეთანის ოჯახში დარეკა, მაგრამ უკვე გვიანი იყო. შინ მისულმა ბეთანიმ მამინაცვლის იარაღი მოძებნა და თავი მოიკლა.
სკოლის წარმომადგენლები აღიარებენ, რომ მათთვის ბულინგის ფაქტის შესახებ ცნობილი იყო, თუმცა სათანადო ზომები ვერ მიიღეს.
"სკოლის სისტემა შესაცვლელია, თუმცა მეც ყოველ საღამოს უნდა დამერეკა იმ ბავშვების მშობლებისთვის, რომლებიც ჩემს შვილს დასცინოდნენ. იქნებ საბოლოოდ დაღლილიყვნენ ჩემი ზარებით და მიეღოთ ზომები", - ამბობს ვენდი ფეტჩი.
ცნობილია, რომ ბეთანის სიცოცხლის ბოლო დღეს ის და მისი მეგობარი სკოლაში ანტი-ბულინგის შინაარსის პლაკატებით მივიდნენ, თუმცა სკოლის ადმინისტრაციამ მოსწავლეებს მათი გაკვრის უფლება არ მისცა.
ადგილობრივი მოსახლეობა აპირებს ოჯახს ბეთანის დაკრძალვის თანხა შეუგროვოს. მეგობრების ამბობენ, რომ ბეთანი მოსიყვარულე და მზრუნველი გოგო იყო, უყვარდა ცურვა, ცხოველები და მუსიკის მოსმენა.