განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა პედაგოგებისთვის მორიგ ინსტრუქციას ავრცელებს, იმ პედაგოგებისთვის, რომლებსაც სემესტრული შეფასების კორექტირება სურთ ისეთ საგნებში, რომელიც სემესტრის ბოლოს ჩათვლით ფასდება.
„იმ შემთხვევაში, თუ მასწავლებელს სურს მოსწავლის სემესტრული შეფასების შეცვლა:
I სემესტრის შეფასების კორექტირება შესაძლებელია მონაცემების გვერდიდან (იხილეთ ინსტრუქცია-სემესტრული შეფასების კორექტირება)
იმისათვის, რომ მასწავლებლებმა შეძლონ მოსწავლეების მეორე სემესტრის სემესტრული შეფასების კორექტირება ისეთ საგნებში, რომლებიც ფასდება ჩათვლით, საჭიროა ზოგადი განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა (eSchool) - ში მოხდეს სემესტრის დახურვა, რის შემდეგაც შესაძლებელი იქნება მოსწავლეების სემესტრული შეფასების კორექტირება „მოთხოვნების" ფუნქციონალის გამოყენებით.
ზოგადი განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა (eSchool) -ში, ტექნიკურად, 2021-2022 სასწავლო წლის მეორე სემესტრის დასრულების შესახებ ინფორმაცია ეცნობება ყველა სკოლის წარმომადგენელს“, - აღნიშნულია EMIS-ის ინფორმაციაში.