საქართველოს არასამთავრობო ორგანიზაცია ასოციაცია „ჰერა ოცდაერთი” 11 თებერვალს 15:30 საათიდან 18:00 საათამდე, ქ. თბილისში, სასტუმრო Holiday Inn Tbilisi-ში მართავს ელექტრონული სატრენინგო კურსის „სექსუალური და რეპროდუქციული ჯანმრთელობა და უფლებები მასწავლებლებისთვის“ პრეზენტაციას.
პრეზენტაცია მიზნად ისახავს, წარმოადგინოს ასოციაცია „ჰერა ოცდაერთისა“ და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ შემუშავებული კურსის პილოტი და შედეგები. ღონისძიებაზე განხილულ იქნება აგრეთვე, კურსის წინამორბედი კვლევის „მასწავლებელთა საჭიროებებისა და დამოკიდებულებების კვლევა რეპროდუქციული ჯანმრთელობისა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის მიმართ“ ძირითადი მიგნებები.
შეხვედრაზე მოწვეულნი არიან საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლები, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის თანამშრომლები. მედიის წარმომადგენლები, დარგობრივი ექსპერტები, პარტნიორი სამოქალაქო ორგანიზაციები, კვლევასა და სატრენინგო კურსის პილოტში ჩართული მასწავლებლები საქართველოს მუნიციპალიტეტებიდან.
საქართველოს არასამთავრობო ორგანიზაცია ასოციაცია „ჰერა XXI” 1998 წლიდან აქტიურად მოღვაწეობს სქესობრივი და რეპროდუქციული ჯანმრთელობისა  და უფლებების სფეროში. ასოციაცია მხარს უჭერს მოხალისეობრივ საქმიანობას და სექსუალური და რეპროდუქციული ჯანმრთელობისა და უფლებების რეალიზებას, ადვოკატირებით ეროვნულ და საერთაშორისო დონეზე, სექსუალური და  რეპროდუქციული ჯანმრთელობის შესახებ ყოვლისმომცველი განათლებისა და ხარისხიანი სერვისების მიწოდებით.