თბილისის N103 საჯარო სკოლის მე-5 და მე-6 კლასის მოსწავლეებმა ხელოვნების გაკვეთილზე შესწავლილი მასალა პრაქტიკაში განიმტკიცეს. მოსწავლეებმა შთამბეჭდავი ნამუშევრები შექმნეს და შემოქმედებითი ნიჭი და შესაძლებლობები გამოავლინეს.
მოსწავლეთა ნამუშევრები ფორმის, ფერის, კონსტრუქციისა და დისპროპორციის სინთეზით შეიქმნა.
მოსწავლეთა ხელოვნების პედაგოგი ლიანა ცანავა გახლავთ.
„თბილისის N103 საჯარო სკოლის ხელოვნების გაკვეთილზე მიღებულ ინფორმაციაზე დაყრდნობით  მე-5 - მე-6 კლასის მოსწავლეებმა, ახალი ეროვნული სასწავლო გეგმის საფუძველზე, საკუთარი შესაძლებლობები
გამოამჟღავნეს. მოსწავლეთა ნამუშევრები, „ახალი სკოლის მოდელის“ ფარგლებში, ფორმის, ფერის, კონსტრუქციისა და დისპროპორციის სინთეზით შეიქმნა. გვინდა წარმატებები ვუსურვოთ ყველა მასწავლებელსა და მოსწავლეს სამყაროს უკეთესად წარმოჩენისთვის“,- აღნიშნულია სკოლის მიერ მოწოდებულ წერილში.
აღსანიშნავია, რომ სკოლაში წარმატებით ინერგება მესამე თაობის ეროვნული სასწავლო გეგმა, რომლის ერთ-ერთი კომპონენტი კომპლექსური დავალებებია. მოსწავლეები და მასწავლებლები კომპლექსურ დავალებებს დიდი პასუხისმგებლობით ეკიდებიან.
იხილეთ მოსწავლეთა ნამუშევრები: