ქვენობნის საჯარო სკოლის მოსწავლეთა წარმატება ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონში“
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვენობნის საჯარო სკოლის მოსწავლეები მოსწავლეები საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონში“ დიდი ინტერესითა და მონდომებით ჩაერთნენ.
მოსწავლეები - თამარ ჯინჭარაძე და საბა ჟღენტი დისტანციური კონკურსის მეორე ეტაპზე გადავიდნენ და ოქროს სიგელები დაიმსახურეს. განსაკუთრებით აღსანიშნავია ის ფაქტი, რომ თამარ ჯინჭარაძე მუნიციპალიტეტის ყველაზე რეიტინგულ მოსწავლეთა ათეულში მოხვდა. მან 69 ქულა 03:45 წუთში დააგროვა და რეიტინგში მე-4 ადგილი დაიკავა.
„ქვენობნის საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა აქტიური მონაწილეობა მიიღეს „ეტალონის“ პირველ ეტაპში. მეორე ეტაპზე გადავიდა ორი მოსწავლე - თამარ ჯინჭარაძე და საბა ჯღენტი. „ეტალონმა“ მოსწავლეები ოქროს სიგელებით დააჯილდოვა; თამარ ჯინჭარაძე კი ათეულში მოხვდა; გილოცავთ ბავშვებო, წარმატებებს გისურვებთ“, - აღნიშნულია სკოლის დირექციის განცხადებაში.
შეგახსენებთ, რომ კონკურსის პირველი ეტაპი ტესტირების სპეციალური პორტალის საშუალებით გაიმართა, რომლის შედეგების მიხედვით შეირჩნენ ის მოსწავლეები, რომლებიც ერთმანეთს შემდგომში „ჩოხატაურის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულისთვის შეეჯიბრნენ.
ინტელექტ-ჩემპიონატში მონაწილე ყველა ჩოხატაურელი მოსწავლე „ეტალონისა“ და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის მერიისაგან სპეციალური ონლაინ სიგელით, ხოლო მეორე ეტაპში - ონლაინ ოქროს სიგელით დაჯილდოვდა.