სკოლებში დასწრებითი სწავლება მიმდინარეობს, თუმცა პერიოდულად ცალკეული კლასები, ზოგან კი სრულად სკოლა, კოვიდის დაფიქსირების გამო, ონლაინ-რეჟიმზე გადადის. როგორც ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილემ, თამარ გაბუნიამ საკოორდინაციო საბჭოს სხდომის დასრულებისას აღნიშნა, ჯერჯერობით საგანმანათლებლო დაწესებულებებისთვის დამატებითი შეზღუდვების დაწესება არ იგეგმება, თუმცა კვლავ დახურულია სასკოლო სასადილოები. ამ საკითხთან დაკავშირებით, განათლების მინისტრის მოადგილემ ეკა დგებუაძემ განმარტება გააკეთა:
„სასკოლო სასადილოების გამოყენება არის შეზღუდული, იმის გამო, რომ ერთად გადაადგილებამ ან რიგში დგომამ შესაძლოა, ბევრი მოსწავლის თავმოყრა გამოიწვიოს. ჯანდაცვის სამინისტროს, პირველ ეტაპზე, არ მიაჩნია მიზანშეწონილად, „ბუფეტების“ ფუნქციონირება იყოს დაშვებული. შევხედოთ, როგორ განვითარდება მოვლენები: ეს არის თითოეულ ჩვენგანზეა დამოკიდებული, როგორ შევასრულებთ არსებულ რეგულაციებს და აქედან გამომდინარე, დაშვებასაც ვაკეთებთ, რომ შესაძლებელია, „ბუფეტებმა“ დაიწყოს ფუნქციონირება“.