განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა პედაგოგებს  დისტანციურ სასწავლო პროცესში Microsoft Teams-ის გამოყენების წესებს აცნობს:
თუ კომპიუტერიდან შედიხართ პირველ რიგში კომპიუტერში გადაამოწმეთ რომ დროის სარტყელი იყოს +4-ზე. ამის შემდეგ გახსენით (როგორც კომპიუტერიდან ისე მობილურიდან) "google chrome ან Microsoft edge, ან Mozilla firefox" შედით https://email.mes.gov.ge -ზე და აირჩიეთ თიმსში შესვლა. ( აუცილებელია რომ შეხვიდეთ ზემოთ მოცემული ბრაუზერით ერთ-ერთი მათგანით, (მობილურიდანაც) ნაცვლად ა პ ლ ი კ ა ც ი ი ს ა) როდესაც შეხვალთ მოგთხოვთ ვერიფიკაციის გავლას, რომელიც აუცილებლად უნდა გაიაროთ და არ გამოტოვოთ (იხ. ინსტრუქცია https://youtu.be/W3ZCjLgD4VU).
მნიშვნელოვანია, რომ დარწმუნებული იყოთ თქვენს მომხმარებლის სახელის ( ელფოსტა @students.gov.ge ან @teachers.gov.ge ) სისწორეში. ამის გადამოწმება შეგიძლიათ paroli.ge-ზე მითითებების შესრულებით. თუ არ გახსოვთ ზუსტად შეგიძლიათ აღადგინოთ პაროლი (იხ. ინსტრუქცია https://youtu.be/YVsNHZhtYRU).
როდესაც ბრაუზერიდან ერთჯერადად გაივლით ვერიფიკაციას, ამის შემდეგ შეძლებთ მობილურის/კომპიუტერის აპლიკაციიდან სარგებლობას ზემოთ მოცემული მითითებების სწორად,ზედმიწევნით შესრულების შემდეგ, პრობლემა არ გექნებათ თიმსში ავტორიზაციის.
გთხოვთ ყურადღებით გაეცანით და იმოქმედეთ მოცემული რეკომენდაციით. ასევე, სასურველია განაახლოთ თქვენს მოწყობილობაში თიმსის აპლიკაცია. წაშალეთ და ახლიდან დააინსტალირეთ. როგორც კომპიუტერში,ისე მობილურში (https://youtu.be/VOFQekFh15k