„პირველკლასელთა აკადემია“ ბავშვებს წიგნიერების ჯადოსნურ სამყაროში შეუძღვება - ჭიათურის მერმა სახელმძღვანელო ბაღებს საჩუქრად გადასცა
2021-2022 სასწავლო წელი მომავალი პირველკლასელებისთვის საოცარი სიახლით იწყება - მათ „ეტალონის“ პროექტების სულისჩამდგმელის, გოჩა ტყეშელაშვილის ავტორობით გამოცემული წიგნი-რვეული „პირველკლასეთა აკადემია“ წიგნიერების ჯადოსნურ სამყაროში შეუძღვება და მოამზადებს ცხოვრების უმნიშვნელოვანესი ეტაპისთვის.
აღსანიშნავია ის, რომ მსგავსი შინაარსის სახელმძღვანელო საქართველოში პირველად გამოიცა; აქედან გამომდინარე, „პირველკლასელთა აკადემია“ უნიკალური და უპრეცედენტოა. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანი კი ისაა, რომ „პირველკლასელთა აკადემიას“, სხვა მუნიციპალიტეტებთან ერთად, ჭიათურის მუნიციპალიტეტში, ამიერიდან, საბავშვო ბაღებში გააცნობენ ბავშვებს, რათა ისინი სასკოლო ცხოვრებასა და საგანმანათლებლო თავგადასავლებს მომზადებულები შეხვდნენ.
ჭიათურის მუნიციპალიტეტში, საბავშვო ბაღის წარმომადგენლებს „პირველკლასელთა აკადემია“  მერმა - გივი მოდებაძემ გააცნო და საჩუქრად გადასცა, რა თქმა უნდა, თავად ავტორის, გოჩა ტყეშელაშვილის უშუალო მონაწილეობით. საბავშვო ბაღების წარმომადგენლებმა დეტალურად შეიტყვეს, თუ რა დატვირთვა აქვს „პირველკლასელთა აკადემიას“ და რაოდენ დიდი მნიშვნელობა - მომავალი მოსწავლეებისთვის. ამ სახელმძღვანელოს უნიკალობა კი იმაშია, ისევე, როგორც გოჩა ტყეშელაშვილის ყველა წამოწყებამ, ღირსეული როლი შეასრულოს მომავალი თაობების განათლების საქმეში, მისცეს ცოდნა და დაეხმაროს, იყვნენ წარმატებულები.
ამიერიდან, ჭიათურის მკვიდრი პატარები, „პირველკლასელთა აკადემიის“ დამსახურებით, უფრო თავდაჯერებულები შეაღებენ საგანმანათლებლო დაწესებულების კარს.