თბილისის N21 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა, ანა მარია კუბლაშვილმა და მარიამ ლომინაძემ გერმანიის აკადემიური გაცვლითი სამსახურის (DAAD) კონკურსში გაიმარჯვეს.
კონკურსში გამარჯვებულებს გერმანიის უნივერსიტეტებში საბაკალავრო სწავლება უფინანსდებათ, განსაკუთრებით წარჩინებულებს კი სამაგისტრო სწავლების კურსიც.
„ჩვენი სკოლის ათეულობით კურსდამთავრებულმა შეძლო ამ კონკურსში მონაწილეობა და გამარჯვება. წლევანდელი ოთხი გამარჯვებულიდან კი ორი ჩვენი სკოლის მოსწავლეა, რაც განსაკუთრებულად გვახარებს. ჩვენი სკოლა ამასთანავე ე.წ. PASCH-სკოლაა:  „სკოლები-მომავლის პარტნიორები“. ეს არის გერმანიის ფედერალური უწყების და პედაგოგიური გაცვლითი სამსახურის საერთაშორისო პროექტ-ინიციატივა, რომელც გერმანული ენის პოპულარიზაციას ემსახურება.  აღნიშნული პროექტის ფარგლებში 2019 წლის კონკურსის „ეკოტურიზმი - ადამიანი და ბუნება“  მსოფლიოს მასშტაბით გამარჯვებული გახლავთ ჩვენი და ჩვენი პარტნიორი სკოლის SPG-ჰომბურგის ერთობლივი პროექტი. 2020 წლის PASCH-ის Instagram-პროექტის ფარგლებში შესრულებული  ჩვენი ვირტუალური პროექტი „ჩვენი სკოლის სახეები, ჩვენი ქალაქი“ ერთ-ერთ წარმატებულ პროექტად დასახელდა. ჟიურის გამარჯვებული ჯერ არ გამოუვლენია,“ - აღნიშნულია სკოლის მიერ მოწოდებულ ინფორმაციაში.