საკოორდინაციო საბჭოს სხდომაზე დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელმა, ამირან გამყრელიძემ განაცხადა, რომ შეზღუდვების გახსნის პროცედურები უნდა დაიწყოს განათლების სექტორმა.
როდის დაუბრუნდებიან დიდი ქალაქების მოსწავლეები სკოლებს, ამ კითხვაზე კონკრეტული პასუხისგან გამყრელიძემ თავი შეიკავა, თუმცა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ შეზღუდვები ეტაპობრივად, მოიხსნება, ეპიდსიტუაციის მკაცრი კონტროლის ფონზე.
სკოლების შესახებ ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილმ, თამარ გაბუნიამაც ისაუბრა, რომელმაც აღნიშნა: „მნიშვნელოვანია სკოლებში სასწავლო პროცესის დროულად აღდგენა; იმ სკოლებში კი, სადაც საკლასო ოთახებში დაიწყო მეორე სემესტრი,  მთავარია, დავიცვათ რეკომენდაციები, რაც ჯანდაცვის სამინისტრომ გასცა.
პირბადე არის მთავარი ინსტრუმენტი,  რომელმაც შესაძლოა სრულიად გამოგვიყვანოს არსებული მდგომარეობიდდან და შემდეგ უკვე, დიდ ქალაქებში, იმედია, დროულად გვექნება საუბარი საკლაო ოთახებში დაბრუნებაზე“.
საკლასო ოთახებში მოსწავლეთა დაბრუნების შესახებ ისაუბრა განათლების მინისტრის მოადგილემ, ეკატერინე დგებუაძემაც და გამოთქვა მოლოდინი, რომ სემესტრის ბოლომდე საქართველოს დიდ ქალაქებში სწავლა საკლასო ოთახებში აღდგება:
„მიუხედავად ყველა იმ ძალისხმევისა, რომლის წინაშეც აღმოვჩნდით, ჩვენი მაღალი მოლოდინია, სკოლებში დაბრუნდნენ მოსწავლეები და იმედს ვიტოვებ, რომ სტატისტიკა და ვაქცინა მოგვცემს მოტივაციას, ჩვენი ყველა მოსწავლე - პირველიდან მეთორმეტე კლასის ჩათვლით, რაც შეიძლება სწრაფად დაბრუნდეს სკოლაში“.