0-დან 17 წლის ჩათვლით პირებისთვის განკუთვნილ ერთჯერად, 200-ლარიან დახმარებას, ის ბავშვებიც მიიღებენ, რომლებიც პირველ დეკემბრამდე დაიბადებიან.
იქიდან გამომდინარე, რომ რეგისტრაციის ვადა 1 დეკემბრამდეა, შესაბამისად, დახმარებას ამ პერიოდში დაბადებული ბავშვებიც მიიღებენ.
შეგახსენებთ, რომ ბავშვების კუთვნილ 200-ლარიან დახმარებაზე რეგისტრაცია 15 აგვისტოდან დაიწყო.
თუ მოქალაქეები ელექტრონულ პორტალზე ვერ შეძლებენ რეგისტრაციას, მათ უნდა მიმართონ  სოციალური მომსახურების სააგენტოს  ტერიტორიულ ერთეულს, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროსა და ადგილობრივი თვითმმართველობებს, იუსტიციის სამინისტროს იუსტიციის სახლებს და საზოგადოებრივ ცენტრებს, ასევე „ლიბერთი ბანკის“ ფილიალებს, იმედია, თანდათან ყველა ხარვეზი გასწორდება და ყველა კითხვასაც გაეცემა პასუხები.
იხილეთ ასევე: ჩამოეჭრება თუ ბავშვთა 200-ლარიან დახმარებას საშემოსავლო და მიიღებენ თუ არა მას ბანკში „გაშავებული“ მშობლები
დეტალური ინფორმაცია 200-ლარიანი დახმარების გაცემის შესახებ - მთავრობის დადგენილება
200-ლარიანი დახმარების მისაღებად რეგისტრაცია დაიწყო - ვის უნდა მიმართოთ თუ რეგისტრაციის გავლას ვერ ახერხებთ?