Etaloni.ge სადისკუსიო/სააზროვნო თემების ციკლს აგრძელებს, ამჯერად - სასექტემბრო მოლოდინებსა და სურვილებზე, რომლის ფარგლებში სკოლის დირექტორები გვიზიარებენ თუ როგორ წარმოუდგენიათ და სურთ რომ იყოს ახალი სასწავლო წელი.
საჩხერის მუნიციპალიტეტის ორღულის საჯარო სკოლის დირექტორი მელანია ჩხიტუნიძე:
„სასწავლო წლის სკოლაში აღდგენის დიდი სურვილი სკოლის პედაგოგების, მშობლებისა და მოსწავლეებისგან გამომდინარეობს, ყველას საკლასო ოთახებში დაბრუნების დიდი სურვილი და მოლოდინი აქვს. რეალურად სკოლაში სწავლა აღდგება თუა არა, დამოკიდებულია მოსახლეობაზე, ხალხი უნდა ერიდებოდეს და უფრთხილდებოდეს როგორც, საკუთარ, ასევე სხვის ჯანმრთელობას. თუ კი თითოეული მოქალაქე დაიცავს დადგენილ წესებს ამ შემთხვევაში გამართლებული იქნება სწავლის სკოლებში აღდგენა. ორღულის საჯარო სკოლა მცირეკონტიგენტიანია და ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციების ზედმიწევნით დაცვის საშუალებას იძლვა“.
ლენტეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ რცხმელურის საჯარო სკოლის დირექტორი ხათუნა ტვილდიანი:
„სასწავლო პროცესის სკოლაში აღდგენის დიდი სურვილი გვაქვს, მოგვენატრა სკოლის კედლებში ბავშვების ჟრიამული...სკოლას თავისუფლად შეუძლია ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციების შესრულება, რადგან მცირეკონტიგენტიანია და ასევე ინფრასტრუქტურულად გამართულია. დიდი იმედი და სურვილი გვაქვს 15 სექტემბერს საგაკვეთილო პროცესი სკოლაში განახლდეს. ყველა პედაგოგი მოუთმენლად ელის სკოლაში დაბრუნებას და მოსწავლეებთან შეხვედრას“.