ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის ალერტკარის საჯარო სკოლის პირველკლასელები აქტიურად იყვნენ ჩართული ონლაინ სწავლების პროცესში.
კლასის თითოეული მასწავლებელი: დამრიგებელი - ლალი ბარქაია (ქართული, მათემატიკა, ბუნება, ხელოვნება ), თინათინ ლაგვილავა (მუსიკა), მაკა ბებია (ინგლისური), განსაკუთრებულად ემზადებოდა მათთან თითოეული ჩართვისთვის.
მოსწავლეებიც ყველა ონლაინ შეხვედრას მოუთმენლად ელოდნენ. ასრულებდნენ დავალებებს და ბეჯითად სწავლობდნენ. ასევე თვალყურს ადევნებდნენ ტელესკოლის გაკვეთილებს. ჩართვებისას ხშირად კითხულობდნენ თუ როდის შეძლებდნენ ისევ სკოლაში მისვლას და ერთმანეთთან შეხვედრას.
მოსწავლეებმა ბევრი სხვადასხვა სახის აქტივობა შეასრულეს. მათგან აღსანიშნავია: ონლაინ კოსტუმირება, რა დროსაც გააცოცხლეს თავიანთთვის საყვარელი ზღაპრის გმირები და გაუზიარეს ერთმანეთს. შექმნეს ზღაპრების ეპიზოდების ილუსტრაციები. პირველი კლასის დამთავრება კი აღნიშნეს ლექსების ონლაინ კითხვით.
სკოლის დირექცია და მასწავლებლები ულოცავენ პირველკლასელებს: ნინი ბიგვავას, ალექსი ესებუას, ირაკლი ესებუას, ალეკო მალიჩავას, ელენე ქუთელიას, მართა ქობალიას  მეორე კლასში გადასვლას და უსურვებენ წარმატებებს მომავალშიც.