ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს სიღნაღის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით, სიღნაღის საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას სიღნაღის მუნიციპალიტეტის მერის პირველი მოადგილე მადონა ბატიაშვილი, მერიის კულტურის, განათლების,
სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსი ხათუნა აღამონაშვილი, სიღნაღის რესურსცენტრის უფროსი ლია ბეჟაშვილი, სიღნაღის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს კულტურის, განათლების, ახალგაზრდულ საქმეთა და სოციალურ საკითხთა კომისიის თავმჯდომარე ნანა ნანობაშვილი, საგანმანათლებლო სექტორის წარმომადგენლები, სკოლის დირექტორები და პედაგოგები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა 2018-2019 სასწავლო წლის „სიღნაღის ეტალონ მოსწავლეს“ დავით ბიძინაშვილს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის „ოქროს ფონდის“ წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის „ოქროს ფონდის“ წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი მის მშობლიურ ტიბაანის საჯარო სკოლასაც გადაეცა.
სიღნაღი „ეტალონს“ განსაკუთრებულად გულთბილად დახვდა და ინტელექტ-ჩემპიონატი სპეციალურად ამ დღისთვის მომზადებული მუსიკალური ნომრებით გაიხსნა. მონაწილეებისა და მათი გულშემატკივრების წინ გოგონათა ანსამბლი „ქიზიყური ჰანგები“ ორი ნომრით: ხალხური სიმღერების პოპური და შავჩოხა ბიჭო წარსდგა.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „სიღნაღის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.