20 ნოემბრიდან 27 ნოემბრის ჩათვლით საგანმანათლებლო პროგრამების ავტორიზაციისა და აკრედიტაციისა ექსპერტებისთვის შეხვედრები გაიმართება. ამის შესახებ ინფორმაციას, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი ავრცელებს.
„2019 წლის სექტემბრიდან მიმდინარეობს სამუშაო შეხვედრები ეროვნული კვალიფიკაციების ჩარჩოსა და სწავლის სფეროების კლასიფიკატორის მოთხოვნების განხილვის თაობაზე, რომელიც  მიმდინარე წლის 15 დეკემბრამდე გაგრძელდება.
საქართველოს ეროვნული კვალიფიკაციების ჩარჩოს შემუშავებას საფუძვლად დაედო ევროპის დონეზე არსებული ორი ჩარჩო: ევროპული კვალიფიკაციების ჩარჩო მთელი სიცოცხლის მანძილზე სწავლისათვის (2008/2017) და უმაღლესი განათლების ევროპული სივრცის კვალიფიკაციების ჩარჩო (2005), ხოლო სწავლის სფეროების კლასიფიკატორს გაერთიანებული ერების განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის ორგანიზაციის (UNESCO) განათლების საერთაშორისო სტანდარტული კლასიფიკატორი (ISCED)“, - ნათქვამია ცენტრის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
დაინტერესებულ პირებს შეგიძლიათ დარეგისტრირდეთ მომდევნო შეხვედრების განრიგის გათვალისწინებით: