როდემდე უნდა ჰქონდეთ უფროსი სტატუსის მქონე პედაგოგებს 15 კრედიტქულა დაგროვებული, რომ გარე დაკვირვებაზე რეგისტრაცია შეძლონ?
განათლების რეფორმის ფარგლებში დაანონსებული სიახლეების მიხედვით, 2019 წლის ბოლომდე მასწავლებლებს სტატუსის ასამაღლებლად აქტივობების განხორციელებას და კრედიტების დაგროვებას ჩვეულ რეჟიმში განაგრძობენ.
რაც შეეხება უფროს პედაგოგებს, რომლებსაც წამყვანის სტატუსის მოპოვება სურთ, გარე დაკვირვებაზე დასარეგისტრირებლად 15 კრედიტქულა დასჭირდებათ. აღნიშნულთან დაკავშირებით განმარტებას მასწავლებლის სახლი აკეთებს:
„იმ უფროს მასწავლებელს მიეცემა სტატუსის ამაღლებისათვის გარე დაკვირვებაზე დარეგისტრირების საშუალება, რომლსაც 2018-2019 სასწავლო წლის ბოლოსთვის მოპოვებული ექნება 15 კრედიტქულა დარჩენილი სავალდებულო (2 სამოდელო გაკვეთილი და პედაგოგიური პრაქტიკის კვლევა) და არჩევითი აქტივობებით“, - აღნიშნავენ მასწავლებლის სახლში.