„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „ადიგენის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით დაბა აბასთუმნის საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას ადიგენის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს კომისიის თავმჯდომარე დავით აბულაძე, საკრებულოს ადმინისტრაციის უფროსი მიხეილ ბუსხრიკიძე, მერიის კულტურის სამსახურის უფროსი ზურა ბეთხოშვილირესურსცენტრის უფროსი ინგა ბოჭორიშვილი, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის ადიგენის ეტალონ მოსწავლეს“, ლედი სახამბერიძეს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ ვარხანის საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერიისგან ჩემპიონატის მონაწილეებს საჩუქრად წიგნები გადაეცათ. პირველ სამ ადგილზე გასული მოსწავლე კი ფულადი პრიზით, 300 და 200-200 ლარით დაჯილდოვდებიან.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ადიგენის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.