„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „მარნეულის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით მარნეულის N8 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას მარნეულის მუნიციპალიტეტის მერის მოვალეობის შემსრულებელი ზაურ ტაბატაძე, მერიის განათლების, კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის მთავარი სპეციალისტი ნინო კირვალიძე, რესურსცენტრის უფროსი ქენან ომაროვი, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის მარნეულის ეტალონ მოსწავლეს“, მილენა ადამიანს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ შაუმიანის N1 საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
ღონისძიებაზე საგანმანათლებლო ინოვაციების თანამოაზრეობისა და გამორჩეული გულშემატკივრობისთვის მარნეულს „უმაღლესი ხარისხის მუნიციპალიტეტის“ წოდება მიენიჭა.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „მარნეულის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.