გურჯაანის მუნიციპალიტეტში ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად სამი მოზარდი დაიღუპა.
უმძიმესი ტრაგედია, სოფელ მელაანი, 21 თებერვალს მოხდა. „ჰონდას“ მარკის ავტომობილი, რომელშიც ხუთი მოზარდი იმყოფებოდა, შეჯახების შედეგად  ამობრუნდა და ცეცხლი გაუჩნდა.
შემთხვევის შემდეგ ავტომობილიდან გადმოსვლა შეძლო ორმა მოზარდმა. მათ სხვადასხვა სახის მოტეხილობები მიიღეს. ისინი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა საავადმყოფოში გადაიყვანა.
სამწუხაროდ, ცეცხლმოკიდებული ავტომობილიდან გამოსვლა ვერ შეძლო სამმა მოზარდმა - ისინი ადგილზე დაიღუპნენ. დაღუპულები არიან ორი ბიჭი და ერთი გოგონა - ისინი ერთმანეთის დეიდაშვილ-ბიძაშვილები არიან.
გავრცელებული ინფორმაციით, ახალგაზრდები სოფელში მდებარე ეკლესიაში იმყოფებოდნენ და უკან ბრუნდებოდნენ, როდესაც უბედური შემთხვევა მოხდა.
შემთხვევა ღამით, დაახლოებით 22:00 საათზე მოხდა. ადგილზე მობილიზებული იყვნენ სასწრაფო სამედიცინო დახმარების, სამაშველო სამსახურისა და პოლიციის ეკიპაჟები.
ინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, მომხდარზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 276-ე მუხლით დაიწყო, რაც ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესების დარღვევას გულისხმობს, რამაც ორი ან მეტი პირის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.