ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის, განძის N1 საჯარო სკოლაში სწავლა-სწავლების პროცესი აქტიურად მიმდინარეობს, მოსწავლეები დიდი ინტერესით ერთვებიან სასკოლო ცხოვრებაში და პროფესიონალი პედაგოგების დამსახურებით, სხვადასხვა საგანმანათლებლო აქტივობას წარმატებით ახორციელებენ.
ახლახან პედაგოგების ჩართულობით, დედაენის დღეს კალიგრაფიის კონკურსი მიეძღვნა, რომელშიც დაწყებითი კლასების მოსწავლეებმა მიიღეს მონაწილეობა, აქტივობას კი პედაგოგი მაკა ანთაძე ხელმძღვანელობდა.
კონკურსში მონაწილეობა განძის N1 საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის შემეცნებითი და ამავე დროს სახალისო გახლდათ - მათ მიეცათ შესაძლებლობა, წარმოეჩინათ სკოლაში მიღებული ცოდნა და იმავდროულად, კონკურსში მონაწილეობის გამოცდილება მიეღოთ.
ინფორმაციისთვის: 14 აპრილს, საქართველო დედაენის დღეს აღნიშნავს. ეს თარიღი 1978 წლის 14 აპრილის მოვლენებს უკავშირდება, როდესაც ათასობით სტუდენტი, მეცნიერი და რიგითი მოქალაქე შეიკრიბა თბილისის ქუჩებში, რათა გაეპროტესტებინათ ინიცირებული საკონსტიტუციო ცვლილება, რომელიც ქართული ენის სტატუსს საფრთხეს უქმნიდა. ძალადობრივი დარბევის რისკის მიუხედავად, დემონსტრანტები მტკიცედ დადგნენ, რის შედეგადაც საბჭოთა ხელისუფლება იძულებული გახდა აღარ შეეტანა კონსტიტუციაში ცვლილება, რომლითაც ქართული ენა სახელმწიფო ენის სტატუსს კარგავდა.