„სასკოლო საზოგადოების სიძლიერე გულისხმობს მასწავლებლის, მშობლებისა და მოსწავლეების ერთობლივ მუშაობას“- თეთრიკო პაპავა, ნოღის საჯარო სკოლის პედაგოგი
მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნოღის საჯარო სკოლის დაწყებითი კლასების პედაგოგი თეთრიკო პაპავა მოსწავლეებთან მეგობრული ურთიერთობით გამოირჩევა, მათთვის უსაფრთო და კომფორტულ, პატივისცემასა და თანამშრომლობაზე დაფუძნებულ გარემოს უზრუნველყოფს. აღნიშნავს, რომ სასკოლო საზოგადოების სიძლიერე მასწავლებლის, მშობლებისა და მოსწავლეების ერთობლივ მუშაობას გულისხმობს, შესაბამიად ყველაფერს აკეთებს სამკუთხედის შესაკრავად. მოტივაციას მოსწავლეები აძლევენ, ამიტომ ძალ-ღონეს არ იშურებს, რომ მათ ხარისხიანი და სიღრმისეული განათლება მისცეს.
etaloni.ge-ს ბლიც-კითხვებს ნოღის საჯარო სკოლის დაწყებითი კლასების პედაგოგი თეთრიკო პაპავა პასუხობს.
- მასწავლებლისა და მოსწავლის მეგობრულ ურთიერთობას, უსაფრთხო და კომფორტულ გარემოს.
- პატივისცემა, ერთმანეთის სიყვარული და თანამშრომლობითი დამოკიდებულება.
- მიუხედავად იმისა რომ ჯერ მხოლოდ პირველ კლასში არიან აღწევენ წარმატებეს, მოტივირებულები არიან რომ ისწავლონ რაც შეიძლება ბევრი.
- მასწავლებლის, მშობლებისა და მოსწავლეების ერთობლივ მუშაობას წარმატების მისაღწევად.
- ჩემს მოტივაციას აძლიერებენ ჩემი მოსწავლეები, რომლებიც ქმნიან განსაკუთრებულ გარემოს სწავლის პროცესში და არ გაძლევენ საშუალებას მოდუნდე.
- ნაწარმოები, რომლის წაკითხვას ყველა მოსწავლეს ვურჩევ...
- ვურჩევ მოსწავლეებს წაიკითხონ სხვადასხვა თანამედროვე მწერლების შემოქმედება. პირადი გამოცდილებით რაც ბოლოს წავიკითხე შემიძლია ვურჩიო წაიკითხონ შიო გვეტაძეს „მონანიება“.
- ეს იყო  სასწავლო ოლიმპიადები და სასკოლო ღონისძიებები, რომლებშიც როგორც მოსწავლე აქტიურად ვიყავი ჩართული.