კონკურსზე წარსადგენი მასალა
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად მასწავლებელმა უნდა წარმოადგინოს ორი რამ:
1) სკოლაში განხორციელებული პროექტი ფიზიკაში (შესაძლებელია იყოს ინტეგრირებული სხვა საგანთან/საგნებთან); ამაში შეიძლება შედიოდეს პროექტის გეგმა, განხორციელების აღწერა, სურათები ან ვიდეომასალა და საბოლოო პროდუქტი;
2) ქვემოთ ჩამოთვლილი რომელიმე სარეკომენდაციო საკითხის პრეზენტაცია Power Point-ის სახით (8-10 სლაიდი/ თხრობის ხანგრძლივობა 8-10 წუთი)
(პრეზენტაციისთვის აირჩიეთ სარეკომენდაციო საკითხებიდან ერთ-ერთი):
1. სამყაროს წარმოშობისა და განვითარების თანამედროვე მეცნიერული თეორიები;
2. ელემენტარული ნაწილაკების კლასიფიკაცია და მათი ურთიერთქმედებების აღწერა;
3. ახალი აღმოჩენები ფიზიკაში და მათი მნიშვნელობა;
4. ცერნი - მისია, დანიშნულება, ექსპერიმენტები;
5. თავისუფალი თემა;
თავისუფალი თემის არჩევის შემთხვევაში, შესაძლებელია წარმოდგენილი იქნას როგორც, სარეკომენდაციო საკითხებისგან განსხვავებული თემატიკა, ასევე ფიზიკის სწავლების თანამედროვე ან ორიგინალური მეთოდიკა საკუთარი პრაქტიკიდან.
პრეზენტაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს საგაკვეთილო რესურსის ნიმუშის სახით და უნდა შეიცავდეს მოსწავლეზე ორიენტირებულ კონკრეტულ სასწავლო სტრატეგიებს, მეთოდებს და მიდგომებს.
გთხოვთ, პროექტის მასალები, პრეზენტაცია და ზემოჩამოთვლილი დოკუმენტაცია გამოგზავნოთ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: mnakashidze@tpdc.ge
მასალის წარდგენის ბოლო ვადაა: 2025 წლის 10 თებერვალი.
აჭარის რეგიონის ფიზიკის მასწავლებლებს გთხოვთ, გამოეხმაუროთ აჭარის მასწავლებლის სახლის მიერ გამოცხადებულ ანალოგიურ კონკურსს.