გორის N3 საჯარო სკოლის დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეები ბაქოსკენ მიმავალ გზაზე, აზერბაიჯანის ტერიტორიაზე ავარიაში მოყვნენ.
გორის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის ხელმძღვანელი ნანა ტერმაკოზაშვილი Etaloni.ge - სთან საუბარში მომხდარზე კომენტარს აკეთებს:
„გორის N3 საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები ბაქოში ექსკურსიაზე მიმავალ გზაზე ავარიაში მოყვნენ. ავტობუსში 20 ახალგაზრდა და 10 მშობელი იმყოფებოდა, სერიოზულად არავინ დაშავებულა. ერთერთ მშობელს ხელი აქვს მოტეხილი, მას თაბაშირი დაადეს და უკვე გამოწერეს, მძღოლი კი ჯერ კიდევ საავადმყოფოში რჩება,  მისი მდგომარეობა სტაბილურია. შემთხვევის ადგილზე აზერბაიჯანში საქართველოს ელჩი და თავდაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები იყვნენ მისულნი, მათ მიერ მოწოდებული ინფორმაციით, ახალგაზრდები ექსკურსიას აგრძელებენ. ტურისტულმა სააგენტომ ისინი სხვადასხვა ავტობუსში გადაანაწილა.“
ავარიის მზიეზები ჯერჯერობით უცნობია, გამოძიება გრძელდება.