ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ გორელოვკის N3 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა კრიტიკული აზროვნების, არგუმენტირებული მსჯელობის უნარის განვითარებას მნიშვნელოვანი ყურადღება ექცევა. ამ მიმართულებით კი არაერთი საგანმანათლებლო ღონისძიება იმართება.
ახალხან, სკოლაში პროექტის - „XXI საუკუნის პრობლემები, გენმოდიფიცირებული პროდუქტების ბიოლოგიური უსაფრთხოება“ ფარგლებში მეათე- მეთერთმეტე კლასის მოსწავლეების მონაწილეობით, მოეწყო საინფორმაციო პრეზენტაცია თემებზე - „გენმოდიფიცირებული პროდუქტები“, „გენმოდიფიცირებული საკვების გამოყენება შიმშილისგან ხსნა თუ ჯანმრთელობის რისკები“.
მოსწავლეებმა გენმოდიფიცირებული პროდუქტების წარმოებაზე, გენმოდიფიცირებული საკვები პროდუქტების მოყვანის დადებით და უარყოფით ეფექტზე.
პრეზენტაციის დასრულების შემდგომ გაიმართა დისკუსია, დამსწრე საზოგადოებამ გამოთქვა მოსაზრებები ზემოთხსენებულ აქტუალურ საკითხებზე.