„ყოველთვის ასეთი, შემდგარი და დახვეწილი გაკვეთილები ტარდება ქუთაისის N16 სკოლაში“ - შთამბეჭდავი სასწავლო პროცესი XI კლასში
ქუთაისის N16 საჯარო სკოლაში საკუთარი საქმის პროფესიონალი პედაგოგები მუშაობენ, რომლებიც მოსწავლეებს არაერთ საინტერესო აქტივობას სთავაზობენ.
როგორც სკოლაში ამბობენ, XI კლასის ქართულის გაკვეთილი, მაკა მასწავლებელთან ერთად, ყოველთვის სასიამოვნოდ მიმდინარეობს. ამჯერად, გაკვეთილზე ილია ჭავჭავაძის პოემაზე - „განდეგილი“ ისაუბრეს.
მოსწავლეებმა საინტერესოდ ისაუბრეს, საკუთარი აზრი დააფიქსირეს, ცოდნა გამოავლინეს და დრო ნაყოფიერად გაატარეს.
„ილია ჭავჭავაძის პოემა „განდეგილი“ მოგვითხრობს განდეგილ ბერზე, რომელსაც ერთ დღესაც მოულოდნელად უცნობი მწყემსი ქალი ეწვევა. ნაწარმოებში ამ ორ გმირს შორის დიალოგი იმართება, რასაც თამამად შეიძლება ვუწოდოთ მატერიალურ და სულიერ სამყაროთა ჭიდილი. მოსწავლეები აქტიურად იყვნენ ჩართული გაკვეთილის პროცესში. დიალოგში მწერლის პოზიცია გამოიკვეთა, რომელმაც ბავშვები ერთ საერთო დასკვნამდე მიიყვანა, რომ მხოლოდ მოქმედი სათნოებით ცხოვრება არის ღვთის, კაცის მოსაწონი და ღირსსაცნობი. დაკონკრეტებული, დახვეწილი კითხა-პასუხი, შემდგარი გაკვეთილი - ყოველთვის ასეთი გაკვეთილები ტარდება ქუთაისის N16 საჯარო სკოლაში“,- ამბობენ სკოლაში.