„ნუცას ბაგა-ბაღში“ კარგად ესმით, თუ რამდენად მნიშვნელოვანია მშობელთა უწყვეტი ჩართულობა ბავშვის განათლებისა და აღზრდის პროცესში და ბავშვის საუკეთესო ინტერესებიდან გამომდინარე სკოლამდელ დაწესებულებასთან თანამშრომლობა.
ბაგა-ბაღის ადმინისტრაციამ დაიწყო მშობლებთან/კანონიერ წარმომადგენლებთან შეხვედრების ციკლი.
სხვადასხვა თემებზე ტრენინგები გაიმართება ყოველთვიურად. როგორც „ნუცას ბაგა-ბაღში“ აღნიშნავენ, ბავშვის სწავლასა და განვითარებაში, მშობლის უწყვეტი ჩართულობა ყველაზე მნიშვნელოვანია.
ტრენინგი უკვე გაიმართა 6 ოქტომბერს. ტრენინგის მენტორები იყვნენ - 1) თამარ ექსეულიძე - ბავშვთა განვითარების სპეციალისტი. 2) მაია ზანდუკელი - მეტყველების თერაპევტი, საკორექციო, ოლიგოფრენო პედაგოგი.
ტრენინგის თემები იყო - 1) “ბავშვთა სოციალურ-ემოციური განვითარება ადრეულ ასაკში” 2) “როგორ მოვახდინოთ მეტყველების დარღვევის პრევენცია და დავეხმაროთ ბავშვს სამეტყველო აპარატის უკეთ განვითარებაში“.
შეხვედრა მშობლებისთვის მეტად საინტერესო აღმოჩნდა. მათ სპეციალისტებისგან მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიიღეს.