ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ შრომის საჯარო სკოლაში სოხუმის დაცემის დღე გაიხსენეს.
გაიმართა ღონისძიება - ლიტერატურულ- მხატვრულ კომპოზიცია „მენატრება აფხაზეთი“, რომელიც ლიტერატურული სალონის ხელმძღვანელმა, სკოლის დირექტორმა - რუსუდან ცეცხლაძემ და მე-10 კლასის მოსწავლეებმა - ავთო ჩხიტუნიძემ და ავთო ხომერიკმა მოამზადეს.
სიმღერები ანსამბლმა „ოცნებამ“, ნინო ჩხაიძის ხელმძღვანელობით, შეასრულა. მონაწილეებმა ლიზი ხვედელიძემ, ანანო ჯაბუამ, ლუკა ხომერიკმა, საბა კაჭარავამ, ზურაბ გორგაძემ, მალხაზ ჩხაიძემ, გიორგი ხომერიკმა, ნინო გიორგაძემ, მარიამ გიორგაძემ, მარიამ კალანდაძემ, გიგი დევაძემ, მარიამ ბარბაქაძემ, კამო ხითარიანმა, ლიკა გაგუამ, ბექა დიასამიძემ, ვლადიმერ კუბუსიძემ, თათია გულიაშვილმა, ლუკა ცინარიძემ, სანდრო ჯაბუამ, ლინდა ქათამაძემ და ნათია ცირდავამ წაიკითხეს ესსეები, მოგონებები, ლექსები, ჩანახატები აფხაზეთის ოკუპაციასა და გენოციდზე.
„სკოლაში არამხოლოდ დროშა დავუშვით ჩვენი დიდი ტკივილისა და გლოვის ნიშნად, ღონისძიებაც სახელდახელოდ მოვამზადეთ. მოსწავლეებმა ისაუბრეს იმ ლტოლვილებზე, ვინც დღესაც წუხან ჩვენი ქვეყნის ამ ავბედით დღეზე - 27 სექტემბერზე ... კვლავ ფიქრობენ და სწამთ, რომ საქართველოს ამ ძირძველ კუთხეს დაუბრუნდებიან“,- ამბობენ სკოლაში.