რაქვთის საჯარო სკოლის მეოთხე კლასის მოსწავლეებმა საზოგადოებას ქვეყნის მთავარი ეროვნული დღესასწაული ვიდეომიმართვით მიულოცეს
31-05-2023
თამარ ბარათაშვილის სახელობის ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ რაქვთის საჯარო სკოლაში სასწავლო წლის განმავლობაში მნიშვნელოვანი თარიღები ყოველთვის საინტერესოდ და გამორჩეულად აღინიშება.
რასაკვირველია, გამონაკლსი არც 26 მაისი - საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე ყოფილა. ამასთან დაკავშირებით, მეოთხე კლასის მოსწავლემა ვიდეო ჩაწერეს, რითაც ამ მნიშვნელოვან თარიღს ყველას ულოცავენ. გარდა ამისა, მათ დამოუკიდებელი სახელმწიფოს მნიშვნელობისა და ამ დღის შესახებ ისაუბრეს.
აქტივობა დამრიგებელ ლუიზა ბერიძის ხელმძღვანელობით მოეწყო. აღსანიშნავია, რომ მოსწავლეები  საქართველოს დამოუკიდებლობის დღის მნიშვნელობას ნათლად აცნობიერებენ.
„თავისუფალი საქართველოს მომავალი გილოცავთ დამოუკიდებლობის დღეს“,- წერს დამრიგებელი.
26 მაისს საქართველოში დამოუკიდებლობის დღე აღინიშნება. 1918 წლის 26 მაისს თბილისში ეროვნულმა საბჭომ სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობის აქტი მიიღო. საქართველოს დემოკრატიულმა რესპუბლიკამ, რომლის დამოუკიდებლობა ევროპის წამყვანმა ქვეყნებმა ცნეს, არსებობა არასრული სამი წლის თავზე, საბჭოთა რუსეთის მიერ განხორციელებული ოკუპაციის შემდეგ შეწყვიტა. საქართველომ დამოუკიდებლობის აღდგენა 1991 წლის 9 აპრილს შეძლო.