მარნეულის მუნიციპალიტეტის წერეთლის საჯარო სკოლაში, ეკოკლუბ „ბუკნაჭოში“ მესამეკლასელ მოსწავლეებთან, ჯანსაღი კვების პოპულარიზაციის მიზნით, ღონისძიება ჩატარდა.
ის ეკოკლუბის მეურვემ, დაწყებითი კლასების მასწავლებელმა - ლელა ჯაბანაშვილმა გამართა. მის მიმდინარეობაში მოსწვლეები ინტერესით ჩაერთნენ, ისინი შესაბამის ინფორმაცია გაეცნენ და შემდეგ, ფოტომასალის გამოყენებით, ბალანსირებული კვების პირამიდა ააწყვეს.
ღონისძიების ფარგლებში:
• მოსწავლეებმა მიიღეს ინფორმაცია სწორ კვებასთან დაკავშირებით;
• იმსჯელეს, თუ რამდენად ჯანმრთელად იკვებებოდნენ;
• გაეცნენ სასმელი წყლის მნიშვნელობას ადამიანის ჯანმრთელობისათვის;
• ისაუბრეს სწრაფი კვების მავნე ფაქტორებზე;
• გაეცნენ კვების პირამიდას.
გარდა ამისა, მათ შემეცნებით ვიდეორგოლებს უყურეს, ისაუბრეს სწრაფი კვების მავნე ფაქტორებზე, სასმელი წყლის მნიშვნელობაზე. აგრეთვე, მოზარდებმა ჩამოთვალეს საკუთარი კვების ყოველდღიური რაციონი, დაასახელეს მასში ჯანსაღი და არაჯანსაღი პროდუქტი, იმსჯელეს, შეუძლიათ თუ არა უარი თქვან არაჯანსაღ საკვებზე, აგრეთვე ტკბილ, გაზიან, ენერგეტიკულ სასმელებზე. დახატეს და წარმოადგინეს პოსტერები და გააკეთეს დასკვნები, რომ სწორი კვება ჯანსაღი ცხოვრების საწინდარია.
ღონისძიებამ ძალიან ნაყოფიერად და საინტერესოდ ჩაიარა.