მაწყვალთის საჯარო სკოლის მე-3 კლასის მოსწავლე ნიკა ნაკაიძემ სათხილამურო სპორტში, მუნიციპალიტეტის პირველობაზე წარმატებით იასპარეზა
შუახევის მუნიციპალიტეტის სოფელ მაწყვალთის საჯარო სკოლაში მე-3 კლასის მოსწავლის - ნიკა ნაკაიძის სპორტულ წარმატებას აღნიშნავენ.
ნიკა ნაკაიძემ სათხილამურო სპორტში მუნიციპალიტეტის პირველობაზე წარმატებით იასპარეზა.
მუნიციპალიტეტის პირველობა სათხილამურო სპორტში კურორტ გომარდულზე, შუახევის მუნიციპალიტეტის მერიის მხარდაჭერითა და სასპორტო სკოლის ორგანიზებით ჩატარდა.
შეჯიბრი ორ ასაკობრივ ჯგუფში, გოგონებსა და ვაჟებს შორის გაიმართა, სადაც ბარათაულის, გომარდულის, ოლადაურისა და მაწყვალთის გუნდები ასპარეზობდნენ. შეჯიბრს ესწრებოდნენ შუახევის მუნიციპალიტეტის მერი ომარ ტაკიძე და სხვა მერიის თანამშრომლები.
გამარჯვებული მოსწავლეები სიგელებით, მედლობითა და თასებით დაჯილდოვდნენ. გამარჯვებულთა შორის არის მაწყვალთის საჯარო სკოლის მე-3 კლასის მოსწავლე ნიკა ნაკაიძე. პატარა მოთხილამურეს მედალი, თასი და სიგელი გადაეცა.