აკაკი ტერელაძის სახელობის ხონის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქუტირის საჯარო სკოლის ისტორია-გეოგრაფიის მასწავლებელმა, მაია ფეიქრიშვილმა თავის მოსწავლეებთან - მარიამ ცაგურიასთან (XI კლ), მარიამ გრიგოლიასთან (X კლ) და თორნიკე რუხაძესთან (VIII კლ) ერთად ლიტერატურულ კონკურსში - „ჩვენი ქვეყნის ისტორიის საუკუნოვანი მარგალიტები“ მონაწილეობდა.
კონკურსის მონაწილეებმა საკონკურსოდ დაამუშავეს თემები: „მიწისქვეშა საგანძური“ (მ.ცაგურია), „ჩვენი დროის გმირი  ივერი ბუაძე“ (მ.გრიგოლია) და „რუხაძეთა გვარის ისტორიისათვის“ (თ.რუხაძე).
ახლახანს, სკოლის დირექტორმა ზურაბ თოდუამ მიიღო იაკობ გოგებაშვილის სახელობის პედაგოგთა კავშირის თავმჯდომარის, აკადემიკოს გარი ჩაფიძის ხელმოწერით საპატიო სიგელი მასწავლებლის სახელზე და სიგელები მოსწავლეთათვის.
სკოლის დირექცია პედაგოგსა და მის მოსწავლეებს წარმატებას ულოცავს და წინსვლას უსურვებს.
„ვულოცავთ მასწავლებელსა და მოსწავლეებს ამ მნიშვნელოვან წარმატებას, ნამდვილად პატივია, ფლობდე იაკობ გოგებაშვილის სახელობის ნებისმიერი სახის ჯილდოს... გვინდა, მადლობა გადავუხადოთ პედაგოგთა კავშირის თავმჯდომარის მოადგილეს ქ-ნ ლეილა გეგეშიძეს, რომელმაც სიტყვიერადაც გადმოგვცა მადლობა საკონკურსოდ წარდგენილი საინტერესო თემებისათვის, აქტიურობისათვის და სიურპრიზად დაგვიტოვა ერთ-ერთი თემის, როგორც კონკურსის საუკეთესო და გამორჩეული ნამუშევრის, დაბეჭდვა ჟურნალის - „სკოლა და ცხოვრება“ სპეციალურ გამოშვებაში. ასე დავიწყეთ 2022. ეს ერთი და სხვა მრავალი წარმატება... “,- აღნიშნულია დირექციის წერილში.