„სკოლებთან და ბაღებთან დაკავშირებით მინდა განვაცხადო“
18-01-2022
ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილემ, თამარ გაბუნიამ საკოორდინაციო საბჭოს სხდომის დასრულების შემდგომ მედიასთან კომენტარი გააკეთა და აღნიშნა, რომ ინფიცირების მაჩვენებლის მომატების მიუხედავად სკოლებსა და ბაღებთან დაკავშირებით უწყებების პოზიცია უცვლელია.
„ბაღებში და სკოლებში განახლდა სამუშაო პროცესი. პოზიცია დაავადებათა კონტროლისა და ჯანდაცვის სამინისტროსი კვლავაც არის უცვლელი, რომ სკოლებს მაქსიმალურად უნდა ჰქონდეთ იმის საშუალება რომ საკლასო გარემოში გააგრძელონ ფუნქციონირება. სკოლების მზაობა ჩვენი შეფასებით ძალიან მაღალია. მ,ათ გაიარეს არაერთი ეტაპი უკვე პანდემიის პირობებში. იციან და ადაპტირებული აქვთ ის პროტოკოლი რაც საჭიროა ინფიცირების გამოვლენის შემთხვევაში. სკოლების უმეტესობას შეუძლია ძალიან მარტივად გამოიყენოს მოქნილი მექანიზმი დისტანციური სწავლების მიმართულებით“, - განაცხადა თამარ გაბუნიამ.
ბოლო 24 საათში გამოვლინდა ვირუსით ინფიცირების 7 521 ახალი დადასტურებული შემთხვევა. ქვეყანაში კოვიდ-19-ის პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე გამოვლენილი დადასტურებული შემთხვევების საერთო რაოდენობა შეადგენს 1 006 864-ს.