თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღებში სააღმზრდელო პროცესი 2022 წლის 17 იანვრიდან განახლდება, - ამის შესახებ ინფორმაცია სააგენტომ უკვე გაავრცელა, რაც ნიშნავს, რომ ორშაბათიდან ბაღები ჩვეულ რეჟიმში იმუშავებს და იმოქმედებს წერტილოვანი შეზღუდვები - ბაღები კოვიდის დაფიქსირების შემთხვევაში სრულად აღარ დაიხურება.
როგორც ბაღების სააგენტოში განაცხადეს, სკოლამდელი აღზრდის ყველა დაწესებულებაში სტანდარტით გათვალისწინებული სამუშაოები ტარდება - სუფთავდება და დეზინფექცია უტარდება სააღმზრდელო ოთახებსა და საერთო სარგებლობის სივრცეებს, სპეციალური ხსნარებით იწმინდება სათამაშოები და სხვა მეთოდური ინვენტარი.
ყველა დაწესებულება უზრუნველყოფილია ინვენტარით, რაც აუცილებელია კოვიდ-პანდემიის გავრცელების პრევენციისთვის, დაცულია ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ დადგენილი რეგულაციები.„ეტალონის“ საგნობრივი ოლიმპიადის ჩემპიონებს ყველა უნდა იცნობდეს