200-ლარიან დახმარებას იანვარში 160 ათასზე მეტი პირი მიიღებს - კომპენსაციისთვის რეგისტრაციას ყოველი თვის 20 რიცხვამდე შეძლებთ
21-01-2021
შემოსავლების სამსახურის ინფორმაციით, 200 ლარიანი კომპენსაციის მისაღებად 161 289 განაცხადია დარეგისტრირებული.
„ განაცხადების წარდგენა შესაძლებელია დისტანციურად, (1 იანვრიდან ყოველი მომდევნო თვის 20 რიცხვის ჩათვლით, 6 თვის განმავლობაში), მომხმარებლის ავტორიზებული გვერდიდან eservices.rs.ge. შემოსავლების სამსახურის მოქალაქეთა მომსახურების სერვისცენტრებში მიუსვლელად.
უწყებას განაცხადი წარედგინება არაუგვიანეს შესაბამისი თვის (თვე, რომელშიც დაქირავებულმა ვერ მიიღო ხელფასი) მომდევნო თვის 20 რიცხვისა, ხოლო თუ დამქირავებელი ყოველ მომდევნო თვეში არ წარადგენს განაცხადს, შემოსავლების სამსახური კომპენსაციის მიმღებ პირთა ნუსხის შედგენისას იყენებს წინა განაცხად(ებ)ს. დამსაქმებლების მიერ, კომპენსაციის გაცემისთვის საჭირო ელექტრონული განაცხადის ფორმის, ონლაინ შევსების წესის შესახებ ვიდეო ინსტრუქცია, ასევე პასუხები ხშირად დასმულ კითხვებზე შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, დაუკავშირდით შემოსავლების სამსახურის საინფორმაციო სატელეფონო ცენტრს: 2 299 299 ან მიწეროთ ელექტრონულ მისამართზე info@rs.ge. ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახური“,-აღნიშნავენ უწყებაში.